Generell informasjon
| År | 1999 - 2005 |
| Merke | Suzuki |
| Motor | 2.5 i V6 24V (5 dr) (144 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Grand Vitara (FT,GT) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4195 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1685 mm |
| Akselavstand | 2480 |
| Vekt | 1685 kg |
| Maks bredde | 1950 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2495 |
| Motor kw | 106 kw |
| Motor hk | 142 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 106 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/65 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 155 km/h |
| Akselerasjon | 10.9 s |
| Drivstoffby | 12.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |