Generell informasjon
| År | 2002 - 2005 |
| Merke | Suzuki |
| Motor | 2.5 i V6 24V (5 dr) (158 HP) |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Grand Vitara (FT,GT) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4215 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1740 mm |
| Akselavstand | 2480 |
| Vekt | 1740 kg |
| Maks bredde | 1950 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2493 |
| Motor kw | 116 kw |
| Motor hk | 155 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 116 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 84 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 11.1 s |
| Drivstoffby | 13.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |