Generell informasjon
| År | 1989 - 2000 |
| Merke | Suzuki |
| Motor | 1.3 GTi (3 dr) (101 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Swift II Hatchback |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3745 mm |
| Bredde | 1585 mm |
| Høyde | 1350 mm |
| Akselavstand | 2265 |
| Vekt | 1350 kg |
| Maks bredde | 1285 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1298 |
| Motor kw | 74 kw |
| Motor hk | 99 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 74 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 74 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 40 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/60 R14 T |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 188 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | 7.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.2 l/100km |