Generell informasjon
| År | 1988 - 1994 |
| Merke | Tatra |
| Motor | 3.5 i V8 16V (200 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | T613-4mi |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 5130 mm |
| Bredde | 1800 mm |
| Høyde | 1505 mm |
| Akselavstand | 3130 |
| Vekt | 1505 kg |
| Maks bredde | 2260 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3495 |
| Motor kw | 147 kw |
| Motor hk | 197 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 147 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55-225/50 R16 V |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 230 km/h |
| Akselerasjon | 10 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 12.5 l/100km |