Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Tesla |
| Motor | P85 Electro AT (307 kW) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | S Sedan |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4976 mm |
| Bredde | 1963 mm |
| Høyde | 1435 mm |
| Akselavstand | 2959 |
| Vekt | 1435 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 0 |
| Motor kw | 305 kw |
| Motor hk | 409 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 305 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/35/R21, 265/35/R21 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 209 km/h |
| Akselerasjon | 4.2 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |