Generell informasjon
| År | 1991 - 2004 |
| Merke | Toyota |
| Motor | 4.0 i V8 32V 4WD (280 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Crown Majesta |
| dører | 4 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4900 mm |
| Bredde | 1795 mm |
| Høyde | 1465 mm |
| Akselavstand | 2800 |
| Vekt | 1465 kg |
| Maks bredde | 2055 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3968 |
| Motor kw | 205 kw |
| Motor hk | 275 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 205 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 87,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 75 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |