Generell informasjon
| År | 1985 - 1989 |
| Merke | UAZ |
| Motor | 2.45 (81 Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 3151-01 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4025 mm |
| Bredde | 1785 mm |
| Høyde | 2050 mm |
| Akselavstand | 2380 |
| Vekt | 2050 kg |
| Maks bredde | 2460 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2450 |
| Motor kw | 59 kw |
| Motor hk | 79 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 59 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 92 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 78 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215 SR 15 |
| hjul | 6L X 15 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 110 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 10.6 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |