Generell informasjon
| År | 1978 - 1988 |
| Merke | VAZ |
| Motor | 1.2 (64 Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 21013 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4043 mm |
| Bredde | 1611 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2424 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 1355 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1198 |
| Motor kw | 47 kw |
| Motor hk | 63 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 47 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 39 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 155 SR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 142 km/h |
| Akselerasjon | 20 s |
| Drivstoffby | 9.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.2 l/100km |