Generell informasjon
| År | 1977 - 1983 |
| Merke | VAZ |
| Motor | 1.3 (70 Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 21033 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4116 mm |
| Bredde | 1611 mm |
| Høyde | 1440 mm |
| Akselavstand | 2424 |
| Vekt | 1440 kg |
| Maks bredde | 1430 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1300 |
| Motor kw | 51 kw |
| Motor hk | 68 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 51 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 79 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 39 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 SR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 143 km/h |
| Akselerasjon | 21 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | 8.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |