Generell informasjon
| År | 1982 - 1990 |
| Merke | VAZ |
| Motor | 1.3 (64 Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 21072 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4128 mm |
| Bredde | 1620 mm |
| Høyde | 1435 mm |
| Akselavstand | 2424 |
| Vekt | 1435 kg |
| Maks bredde | 1430 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1294 |
| Motor kw | 47 kw |
| Motor hk | 63 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 47 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 39 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 SR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 143 km/h |
| Akselerasjon | 18 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |