Generell informasjon
| År | 2000 - - |
| Merke | VAZ |
| Motor | 1.6i 16V (90 Hp) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 21114 |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4285 mm |
| Bredde | 1680 mm |
| Høyde | 1480 mm |
| Akselavstand | 2492 |
| Vekt | 1480 kg |
| Maks bredde | 1520 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1596 |
| Motor kw | 66 kw |
| Motor hk | 88 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 66 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 43 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 160 km/h |
| Akselerasjon | 15 s |
| Drivstoffby | 10 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.3 l/100km |