Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 2.0 TDI (140 HP) DPF 6-DSG |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | CrossGolf |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4233 mm |
| Bredde | 1776 mm |
| Høyde | 1651 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1651 kg |
| Maks bredde | 2050 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/45R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |