Generell informasjon
| År | 1986 - 1990 |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 1.6L (72Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Golf I Cabrio |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3945 mm |
| Bredde | 1630 mm |
| Høyde | 1412 mm |
| Akselavstand | 2400 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1595 |
| Motor kw | 53 kw |
| Motor hk | 71 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 53 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 76,5 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |