Generell informasjon
| År | 1992 - 1997 |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 2.0 GTI 16V (150 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Golf III (1HX) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4020 mm |
| Bredde | 1710 mm |
| Høyde | 1405 mm |
| Akselavstand | 2475 |
| Vekt | 1405 kg |
| Maks bredde | 1645 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 215 km/h |
| Akselerasjon | 8.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.8 l/100km |