Generell informasjon
| År | 2001 - - |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 1.9 TDI 4motion (130 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Golf IV Variant (1J5) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4397 mm |
| Bredde | 1735 mm |
| Høyde | 1473 mm |
| Akselavstand | 2518 |
| Vekt | 1473 kg |
| Maks bredde | 2000 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1896 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hk | 127 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 95 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 V |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 202 km/h |
| Akselerasjon | 10.3 s |
| Drivstoffby | 8.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.3 l/100km |