Generell informasjon
| År | 1997 - 1999 |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 2.8i V6 (174Hp) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Golf IV |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4149 mm |
| Bredde | 1735 mm |
| Høyde | 1439 mm |
| Akselavstand | 2518 |
| Vekt | 1439 kg |
| Maks bredde | 1910 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2792 |
| Motor kw | 128 kw |
| Motor hk | 172 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 128 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |