Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 1.4 TSI (122Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Golf VI Cabrio |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4246 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1423 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1423 kg |
| Maks bredde | 1920 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1390 |
| Motor kw | 89 kw |
| Motor hk | 119 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 89 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 8.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.4 l/100km |