Generell informasjon
| År | 2011 - - |
| Merke | Volkswagen |
| Motor | 2.0 TDI (140Hp) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Golf VI Cabrio |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4246 mm |
| Bredde | 1782 mm |
| Høyde | 1423 mm |
| Akselavstand | 2578 |
| Vekt | 1423 kg |
| Maks bredde | 1990 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1968 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 207 km/h |
| Akselerasjon | 9.9 s |
| Drivstoffby | 5.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.5 l/100km |