Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Volvo |
| Motor | 1.6 MT (180 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | V40 II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4369 mm |
| Bredde | 1802 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2647 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 1910 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1596 |
| Motor kw | 132 kw |
| Motor hk | 177 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 132 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | - |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 225 km/h |
| Akselerasjon | 7.7 s |
| Drivstoffby | 7 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7 l/100km |