Generell informasjon
| År | 2012 - - |
| Merke | Volvo |
| Motor | 2.0 TD (177 Hp) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | V40 II |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4369 mm |
| Bredde | 1802 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2647 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 2040 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 130 kw |
| Motor hk | 174 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 130 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | - |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 6.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.2 l/100km |