Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Volvo |
| Motor | Cross Country 2.0d MT (150 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | V40 II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4370 mm |
| Bredde | 1802 mm |
| Høyde | 1458 mm |
| Akselavstand | 2646 |
| Vekt | 1458 kg |
| Maks bredde | 2010 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1984 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 62 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 9.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |