Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Volvo |
| Motor | 2.4d AT AWD (185 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | V70 III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4823 mm |
| Bredde | 1861 mm |
| Høyde | 1547 mm |
| Akselavstand | 2816 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2401 |
| Motor kw | 136 kw |
| Motor hk | 182 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 136 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 5 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | - |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 210 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.9 l/100km |