Informacje ogólne
| Rok | 2012 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 1.6 AT (178 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Escape III |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4524 mm |
| Szerokość | 2078 mm |
| Wysokość | 1684 mm |
| Rozstaw osi | 2690 |
| Waga | - |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1596 |
| Silnik kw | 131 kw |
| Silnik hp | 176 hp |
| Moment obrotowy | 131 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 57 liters |
| Eco standart | EURO V |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | - |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | - |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 10.2 l/100km |
| Droga paliwa | 7.4 l/100km |
| Średnia paliwa | 9 l/100km |