Informacje ogólne
| Rok | 1995 - - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 1.6 i 16V (90 HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Escort VII Cabrio |
| Drzwi | 2 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4136 mm |
| Szerokość | 1700 mm |
| Wysokość | 1381 mm |
| Rozstaw osi | 2525 |
| Waga | 1381 kg |
| Maksymalna szerokość | 1660 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1597 |
| Silnik kw | 66 kw |
| Silnik hp | 88 hp |
| Moment obrotowy | 66 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 76 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 55 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 175/65 R14 H |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 173 km/h |
| Przyśpieszenie | 12.7 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | 7.9 l/100km |