Informacje ogólne
| Rok | 2007 - - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 5.4 i V8 32V (304 HP) |
| Typ ciała | Wagon |
| Model | Expedition III |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 8 |
Funkcje ciała
| Długość | 5245 mm |
| Szerokość | 2002 mm |
| Wysokość | 1969 mm |
| Rozstaw osi | 3023 |
| Waga | 1969 kg |
| Maksymalna szerokość | 3220 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 5398 |
| Silnik kw | 223 kw |
| Silnik hp | 299 hp |
| Moment obrotowy | 223 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 8 |
| Średnica cylindrów | 90,2 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | - |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 106 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 265/70 R17 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | - |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 16.8 l/100km |
| Droga paliwa | 12.4 l/100km |
| Średnia paliwa | - |