Informacje ogólne
| Rok | 1996 - 2003 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 5.4 i V8 16V XLT 4WD (232 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Expedition (U173) |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 5200 mm |
| Szerokość | 2000 mm |
| Wysokość | 1900 mm |
| Rozstaw osi | 3020 |
| Waga | 1900 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 5398 |
| Silnik kw | 170 kw |
| Silnik hp | 228 hp |
| Moment obrotowy | 170 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 8 |
| Średnica cylindrów | 90,2 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | - |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 98 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 265/70 R17 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | 10 s |
| Miasto paliw | 18.1 l/100km |
| Droga paliwa | 13.1 l/100km |
| Średnia paliwa | - |