Informacje ogólne
| Rok | 2002 - - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 4.0 V6 (213 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer (U) |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4810 mm |
| Szerokość | 1830 mm |
| Wysokość | 1830 mm |
| Rozstaw osi | 2890 |
| Waga | 1830 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 3996 |
| Silnik kw | 156 kw |
| Silnik hp | 209 hp |
| Moment obrotowy | 156 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 100,3 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 85 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 235/70 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | 10 s |
| Miasto paliw | 15.7 l/100km |
| Droga paliwa | 11.8 l/100km |
| Średnia paliwa | - |