Informacje ogólne
| Rok | 2002 - - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 4.6 V8 (242 HP) |
| Typ ciała | Wagon |
| Model | Explorer (U) |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4810 mm |
| Szerokość | 1830 mm |
| Wysokość | 1830 mm |
| Rozstaw osi | 2890 |
| Waga | 1830 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 4601 |
| Silnik kw | 177 kw |
| Silnik hp | 237 hp |
| Moment obrotowy | 177 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 8 |
| Średnica cylindrów | 90,2 mm |
| Zawory w cylindrach | - |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 85 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 235/70 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 185 km/h |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 16.8 l/100km |
| Droga paliwa | 12.4 l/100km |
| Średnia paliwa | - |