Informacje ogólne
| Rok | 1995 - 2003 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 4.0 V6 (155 HP) |
| Typ ciała | Wagon |
| Model | Explorer (U2) |
| Drzwi | 3 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4429 mm |
| Szerokość | 1783 mm |
| Wysokość | 1714 mm |
| Rozstaw osi | 2593 |
| Waga | 1714 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 3958 |
| Silnik kw | 114 kw |
| Silnik hp | 153 hp |
| Moment obrotowy | 114 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 100 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 72 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 225/70 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |