Informacje ogólne
| Rok | 1996 - 2003 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 4.0 XLT (162 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer (U2) |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4790 mm |
| Szerokość | 1790 mm |
| Wysokość | 1800 mm |
| Rozstaw osi | 2830 |
| Waga | 1800 kg |
| Maksymalna szerokość | 2570 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 3958 |
| Silnik kw | 119 kw |
| Silnik hp | 159 hp |
| Moment obrotowy | 119 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 100,3 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 83 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 235/75 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 170 km/h |
| Przyśpieszenie | 12.7 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |