Informacje ogólne
| Rok | 1996 - 2003 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 5.0 V8 XLT (210 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer (U2) |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4788 mm |
| Szerokość | 1783 mm |
| Wysokość | 1699 mm |
| Rozstaw osi | 2832 |
| Waga | 1699 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 4942 |
| Silnik kw | 154 kw |
| Silnik hp | 206 hp |
| Moment obrotowy | 154 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 8 |
| Średnica cylindrów | 101,6 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | - |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 66 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 225/70 R 15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | - |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |