Informacje ogólne
| Rok | 2015 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 2.3 AT (280 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer V Facelift |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 67 |
Funkcje ciała
| Długość | 5019 mm |
| Szerokość | 1988 mm |
| Wysokość | 1788 mm |
| Rozstaw osi | 2860 |
| Waga | 1788 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | 595 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 2300 |
| Silnik kw | 205 kw |
| Silnik hp | 275 hp |
| Moment obrotowy | 205 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 70 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 245/60/R18, 255/50/R20 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | - |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |