Informacje ogólne
| Rok | 2015 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 3.5 AT (345 HP) 4WD |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer V Facelift |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 67 |
Funkcje ciała
| Długość | 5019 mm |
| Szerokość | 1988 mm |
| Wysokość | 1788 mm |
| Rozstaw osi | 2860 |
| Waga | - |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | 595 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 3496 |
| Silnik kw | 253 kw |
| Silnik hp | 339 hp |
| Moment obrotowy | 253 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 70 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 245/60/R18, 255/50/R20 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 193 km/h |
| Przyśpieszenie | 6.4 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |