Informacje ogólne
| Rok | 2010 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 3.5 AT (294 HP) 4WD |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer V |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 5006 mm |
| Szerokość | 2004 mm |
| Wysokość | 1803 mm |
| Rozstaw osi | 2860 |
| Waga | - |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | 2285 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 3497 |
| Silnik kw | 216 kw |
| Silnik hp | 289 hp |
| Moment obrotowy | 216 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | - |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 92,5 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | - |
| Pojemność paliwa | 85 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 245/60 R18 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | - |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 14.9 l/100km |
| Droga paliwa | 8.8 l/100km |
| Średnia paliwa | 11 l/100km |