Informacje ogólne
| Rok | 2012 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | Sport 3.5 AT (365 HP) 4WD |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Explorer V |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 5006 mm |
| Szerokość | 2004 mm |
| Wysokość | 1803 mm |
| Rozstaw osi | 2860 |
| Waga | - |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | 2285 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 3496 |
| Silnik kw | 268 kw |
| Silnik hp | 359 hp |
| Moment obrotowy | 268 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 85 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 255/50 R20 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 193 km/h |
| Przyśpieszenie | 6.4 s |
| Miasto paliw | 17.3 l/100km |
| Droga paliwa | 9.4 l/100km |
| Średnia paliwa | 12.3 l/100km |