Informacje ogólne
| Rok | 1999 - - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 2.0 i 16V ZX3 (131 HP) |
| Typ ciała | Hatchback |
| Model | Focus Hatchback (USA) |
| Drzwi | 3 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4270 mm |
| Szerokość | 1699 mm |
| Wysokość | 1430 mm |
| Rozstaw osi | 2616 |
| Waga | 1430 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1988 |
| Silnik kw | 96 kw |
| Silnik hp | 129 hp |
| Moment obrotowy | 96 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 84,8 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 50 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/50 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | 9 s |
| Miasto paliw | 9.4 l/100km |
| Droga paliwa | 7.1 l/100km |
| Średnia paliwa | - |