Informacje ogólne
| Rok | 2014 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 1.5 AT (182 HP) |
| Typ ciała | Hatchback |
| Model | Focus III Facelift Hatchback |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4358 mm |
| Szerokość | 1823 mm |
| Wysokość | 1484 mm |
| Rozstaw osi | 2649 |
| Waga | 1484 kg |
| Maksymalna szerokość | 1900 kg |
| Pojemność bagażnika | 1062 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 1499 |
| Silnik kw | 133 kw |
| Silnik hp | 178 hp |
| Moment obrotowy | 133 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 55 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | - |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 224 km/h |
| Przyśpieszenie | 8.6 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | 5 l/100km |
| Średnia paliwa | - |