Informacje ogólne
| Rok | 2014 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 1.6 MT (85 HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Focus III Facelift Sedan |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4534 mm |
| Szerokość | 1823 mm |
| Wysokość | 1484 mm |
| Rozstaw osi | 2649 |
| Waga | 1484 kg |
| Maksymalna szerokość | 1825 kg |
| Pojemność bagażnika | 372 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 1596 |
| Silnik kw | 62 kw |
| Silnik hp | 83 hp |
| Moment obrotowy | 62 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 55 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/55 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 170 km/h |
| Przyśpieszenie | 15 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | 6 l/100km |