Informacje ogólne
| Rok | 2010 - |
| Marka | Ford |
| Silnik | 2.3 MT (161 HP) |
| Typ ciała | Estate |
| Model | S-MAX I Facelift |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4801 mm |
| Szerokość | 1884 mm |
| Wysokość | 1658 mm |
| Rozstaw osi | 2850 |
| Waga | 1658 kg |
| Maksymalna szerokość | 2340 kg |
| Pojemność bagażnika | 2100 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 2261 |
| Silnik kw | 118 kw |
| Silnik hp | 158 hp |
| Moment obrotowy | 118 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 87,5 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 70 liters |
| Eco standart | EURO V |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 215/60 R16 |
| Koła | 6.5J X 16 |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 194 km/h |
| Przyśpieszenie | 11.2 s |
| Miasto paliw | 13.7 l/100km |
| Droga paliwa | 7.4 l/100km |
| Średnia paliwa | 9.7 l/100km |