Informacje ogólne
| Rok | 1996 - 1999 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 3.0i V6 (145HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Taurus III Station Wagon |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 5070 mm |
| Szerokość | 1854 mm |
| Wysokość | 1463 mm |
| Rozstaw osi | 2756 |
| Waga | 1463 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 2985 |
| Silnik kw | 106 kw |
| Silnik hp | 142 hp |
| Moment obrotowy | 106 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 89 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | 4 |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 61 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/65 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 11.8 l/100km |
| Droga paliwa | 8.1 l/100km |
| Średnia paliwa | - |