Informacje ogólne
| Rok | 2000 - 2007 |
| Marka | Ford |
| Silnik | 3.0i V6 (155HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Taurus IV |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 5019 mm |
| Szerokość | 1854 mm |
| Wysokość | 1425 mm |
| Rozstaw osi | 2756 |
| Waga | 1425 kg |
| Maksymalna szerokość | 2010 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 2986 |
| Silnik kw | 110 kw |
| Silnik hp | 147 hp |
| Moment obrotowy | 110 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 88,9 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | 4 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 61 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 215/60 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 180 km/h |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 12.4 l/100km |
| Droga paliwa | 8.4 l/100km |
| Średnia paliwa | - |