Informacje ogólne
| Rok | 2003 - 2006 |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 2.0 i 16V (143 HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Elantra III |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4495 mm |
| Szerokość | 1720 mm |
| Wysokość | 1425 mm |
| Rozstaw osi | 2610 |
| Waga | 1425 kg |
| Maksymalna szerokość | 1800 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1975 |
| Silnik kw | 105 kw |
| Silnik hp | 141 hp |
| Moment obrotowy | 105 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 82 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 55 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 195/60 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 208 km/h |
| Przyśpieszenie | 9 s |
| Miasto paliw | 10.2 l/100km |
| Droga paliwa | 6.2 l/100km |
| Średnia paliwa | 7.6 l/100km |