Informacje ogólne
| Rok | 2001 - - |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 1.8 i 16V (132 HP) |
| Typ ciała | Hatchback |
| Model | Matrix I |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4350 mm |
| Szerokość | 1775 mm |
| Wysokość | 1540 mm |
| Rozstaw osi | 2600 |
| Waga | 1540 kg |
| Maksymalna szerokość | - |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1794 |
| Silnik kw | 97 kw |
| Silnik hp | 130 hp |
| Moment obrotowy | 97 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 79 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 50 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/55 R16 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 200 km/h |
| Przyśpieszenie | - |
| Miasto paliw | 10.5 l/100km |
| Droga paliwa | 6.5 l/100km |
| Średnia paliwa | - |