Informacje ogólne
| Rok | 2000 - 2006 |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 2.4 i 16V (146 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Santa Fe I |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4500 mm |
| Szerokość | 1820 mm |
| Wysokość | 1655 mm |
| Rozstaw osi | 2620 |
| Waga | 1655 kg |
| Maksymalna szerokość | 2240 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 2351 |
| Silnik kw | 107 kw |
| Silnik hp | 143 hp |
| Moment obrotowy | 107 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 86,5 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 65 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 215/70 R15 T |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 178 km/h |
| Przyśpieszenie | 11.7 s |
| Miasto paliw | 13 l/100km |
| Droga paliwa | 7.9 l/100km |
| Średnia paliwa | 9.8 l/100km |