Informacje ogólne
| Rok | 1993 - 1996 |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 3.0 i V6 (146 HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Sonata II (Y-3) |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4700 mm |
| Szerokość | 1770 mm |
| Wysokość | 1405 mm |
| Rozstaw osi | 2700 |
| Waga | 1405 kg |
| Maksymalna szerokość | 1800 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 2972 |
| Silnik kw | 107 kw |
| Silnik hp | 143 hp |
| Moment obrotowy | 107 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 6 |
| Średnica cylindrów | 91,1 mm |
| Zawory w cylindrach | 2 |
| Gears | - |
| Paliwo | A-92 |
| Pojemność paliwa | 65 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/60 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 200 km/h |
| Przyśpieszenie | 10.1 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | 10 l/100km |