Informacje ogólne
| Rok | 2001 - 2004 |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 2.0 i (131 HP) |
| Typ ciała | Sedan |
| Model | Sonata V |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4747 mm |
| Szerokość | 1820 mm |
| Wysokość | 1422 mm |
| Rozstaw osi | 2700 |
| Waga | 1422 kg |
| Maksymalna szerokość | 2020 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1997 |
| Silnik kw | 96 kw |
| Silnik hp | 129 hp |
| Moment obrotowy | 96 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 85 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 65 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/65 R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 195 km/h |
| Przyśpieszenie | 13.3 s |
| Miasto paliw | 12.4 l/100km |
| Droga paliwa | 7.1 l/100km |
| Średnia paliwa | 9 l/100km |