Informacje ogólne
| Rok | 1996 - 2001 |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 2.0i (140HP) |
| Typ ciała | Coupe |
| Model | Tiburon I |
| Drzwi | 3 |
| Siedzenia | 4 |
Funkcje ciała
| Długość | 4345 mm |
| Szerokość | 1730 mm |
| Wysokość | 1310 mm |
| Rozstaw osi | 2475 |
| Waga | 1310 kg |
| Maksymalna szerokość | 1600 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1975 |
| Silnik kw | 103 kw |
| Silnik hp | 138 hp |
| Moment obrotowy | 103 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | 82 mm |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 5 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 55 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | Yes |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 205/50R15 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 201 km/h |
| Przyśpieszenie | 8.6 s |
| Miasto paliw | 11.4 l/100km |
| Droga paliwa | 7.3 l/100km |
| Średnia paliwa | - |