Informacje ogólne
| Rok | 2015 - |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 1.6 MT (177 HP) |
| Typ ciała | SUV |
| Model | Tucson III |
| Drzwi | 5 |
| Siedzenia | 5 |
Funkcje ciała
| Długość | 4475 mm |
| Szerokość | 1850 mm |
| Wysokość | 1660 mm |
| Rozstaw osi | 2670 |
| Waga | 1660 kg |
| Maksymalna szerokość | 2120 kg |
| Pojemność bagażnika | 488 l |
Transmisja silnika
| Silnik | 1591 |
| Silnik kw | 130 kw |
| Silnik hp | 174 hp |
| Moment obrotowy | 130 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | A-95 |
| Pojemność paliwa | 62 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 215/70/R16, 225/60/R17, 245/45/R19 |
| Koła | 6.5Jx16 |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 205 km/h |
| Przyśpieszenie | 9.2 s |
| Miasto paliw | - |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |