Informacje ogólne
| Rok | 2011 - |
| Marka | Hyundai |
| Silnik | 1.6 MT (132 HP) |
| Typ ciała | Hatchback |
| Model | Veloster Hatchback |
| Drzwi | 4 |
| Siedzenia | 4 |
Funkcje ciała
| Długość | 4219 mm |
| Szerokość | 1791 mm |
| Wysokość | 1400 mm |
| Rozstaw osi | 2649 |
| Waga | 1400 kg |
| Maksymalna szerokość | 1700 kg |
| Pojemność bagażnika | - |
Transmisja silnika
| Silnik | 1599 |
| Silnik kw | 97 kw |
| Silnik hp | 130 hp |
| Moment obrotowy | 97 N*m/rpm |
| Zapas paliwa | Injection |
| Cylindry | 4 |
| Średnica cylindrów | - |
| Zawory w cylindrach | 4 |
| Gears | 6 |
| Paliwo | - |
| Pojemność paliwa | 53 liters |
| Eco standart | - |
Podwozie
| ABS | - |
| Przednie hamulce | - |
| Tylne hamulce | - |
| Opony | 215/45 R17 |
| Koła | - |
Uruchamianie funkcji
| maksymalna prędkość | 195 km/h |
| Przyśpieszenie | 10.7 s |
| Miasto paliw | 8 l/100km |
| Droga paliwa | - |
| Średnia paliwa | - |