Informatii generale
| An | 1996 - 2006 |
| Marca | Acura |
| Motor | 3.5 i 24V (205 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Legend III (KA9) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4995 mm |
| Lăţime | 1820 mm |
| Înălţime | 1430 mm |
| Ampatamentul | 2910 |
| Greutate | 1430 kg |
| lățimea maximă | 2180 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3474 |
| Motorul kw | 150 kw |
| Motor hp | 201 hp |
| Cuplul | 150 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 90 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 68 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 215/60R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 215 km/h |
| Accelerare | 9.1 s |
| Orașul de combustibil | 17 l/100km |
| Drumul de combustibil | 9.4 l/100km |
| Combustibil mediu | 11 l/100km |